O nas

Poznajmy się lepiej!

Początek

Pomysł ogrodu zoologicznego zrodził się w głowie Pana Aleksandra Nowaczyka i syna Marcina kilkanaście lat temu. Swoją pasją szybko zaraził rodzinę, z którą obecnie realizuje całość przedsięwzięcia. Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie od gatunków pospolitych i ogólnie spotykanych takich jak świnki morskie, rybki czy kanarki. Wszystko zmieniło się w roku 2012 kiedy to ZOO Farma (obecni ZOO Łączna) otrzymała status ogrodu zoologicznego, od tamtego czasu ogród zaczął się bardzo prężnie rozwijać zaczęły pojawiać się zwierzęta egzotyczne tj. Tygrysy, kangury, jelenie milu czy też różne gatunki małp.

 

Mimo wszystko zoo nie zrezygnowało z tego na czym im zależy czyli wypoczywanie na łonie natury wśród zwierząt z całego świata. Niezwykły świat dzikich zwierząt stworzony przez Państwa Nowaczyków znajduje w miejscowości Łączna koło Mieroszowa. To zaledwie 20 km od Wałbrzycha, kierując się drogą krajową nr 35 w stronę granicy z Republiką Czeską a następnie w kierunku Chełmska Śląskiego. ZOO Łączna jest malowniczo położona pomiędzy pasmami Gór Kamiennych i Stołowych. W charakterystycznym dla tego regionu krajobrazie i klimacie żyje ponad 100 gatunków zwierząt z całego świata.

Misja

Ochrona zagrożonych gatunków zwierząt

Wizja

Stworzenie ogrodu zoologicznego w którym rodziny mogą spędzać całe dni na nauce, poznawaniu oraz wypoczywaniu na łonie natury. Nie chcemy tworzyć kolejnego ogrodu w którym tylko się ogląda zwierzęta, Naszym wspólnym celem jest stworzenie obiektu do którego nie będą przyjeżdżać tylko dzieci ale i dorośli.