Dojazd

Zoo Łączna to urokliwe miejsce położone w samym środku Sudetów. Schowane między pasmami Gór Kamienny i Gór Stołowych na pograniczu Polski i Czech. Mimo to dotarcie do Zoo Łączna nie sprawi Państwu najmniejszych kłopotów. Wieś Łączna, w której leży nasze zoo otoczona jest gęstą siecią górskich dróg, które same w sobie stanowią nie lada atrakcję. Bez najmniejszych problemów można dojechać do nas od strony Wrocławia, Legnicy, Jeleniej Góry czy Opola.

Od Wrocławia

Dojazd od strony Wrocławia przez Świdnicę, Wałbrzych, Mieroszów

 

Jadąc do Zoo Łączna w Łącznej od strony Wrocławia powinniśmy kierować się na Jelenią Górę, Wałbrzych drogą krajową numer 35. Trasa prowadzi przez Świdnicę, Świebodzicę na Wałbrzych, skąd kierujemy się nadal drogą nr. 36 na Przejście Graniczne Golińsk. Kilkanaście kilometrów za Wałbrzychem przekraczamy granicę Gminy Mieroszów. Przejeżdżamy przez Unisław Śląski oraz Kowalową i dojeżdżamy do Mieroszowa. Miasto mijamy kierując się przez cały czas na Kamienną Górę lub Krzeszów. Zaraz za Mieroszowem dojeżdżamy do wsi Różana, na jej szczycie droga główna skręca w prawo, a my jadąc prosto dojeżdżamy do wsi Łączna. Zoo Łączna leży około 250 metrów od wiaty przystankowej, po lewej stronie szosy. Rozpoznają ją Państwo po charakterystycznym szyldzie wiszącym u bramy gospodarstwa i parkingiem usytuowanym na łuku drogi. Trasa przejazdu z Wrocławia do Łącznej w Gminie Mieroszów to nieco ponad 90 km.

Od Legnicy

Dojazd od strony Legnicy przez Jawor, Świebodzice, Wałbrzych, Mieroszów

Jadąc do Zoo Łączna od strony Legnicy powinniśmy drogą nr. 3 kierować się na Jawor. W Jaworze zjeżdżamy na drogę nr 374 na Strzegom, Świdnicę. Kilkanaście kilometrów za Strzegomiem dojeżdżamy do rozjazdu i skręcając w prawo kierujemy się na Wałbrzych, nadal jadąc drogą nr 374 mijamy po drodze Świebodzice. Od Świebodzic kierujemy się drogą nr 35 przez Wałbrzych na Przejście Graniczne Golińsk. Kilkanaście kilometrów za Wałbrzychem przekraczamy granicę Gminy Mieroszów. Przejeżdżamy przez Unisław Śląski oraz Kowalową i dojeżdżamy do Mieroszowa. Miasto mijamy kierując się przez cały czas na Kamienną Górę lub Krzeszów. Zaraz za Mieroszowem dojeżdżamy do wsi Różana, na jej szczycie droga główna skręca w prawo, a my jadąc prosto dojeżdżamy do wsi Łączna. Zoo leży około 250 metrów od wiaty przystankowej, po lewej stronie szosy. Rozpoznają ją Państwo po charakterystycznym szyldzie wiszącym u bramy gospodarstwa i parkingu usytuowanym na łuku drogi. Trasa przejazdu z Legnicy do Łącznej w Gminie Mieroszów to nieco ponad 80 km.

Od Legnicy

Dojazd od strony Legnicy przez Jawor, Bolków, Kamienną Górę, Krzeszów

Jadąc do Zoo Łączna od strony Legnicy mamy do wyboru również drugą drogę, która kilometrażem nie odbiega od pierwszej propozycji, a z pewnością gwarantuje nam równie ciekawe pejzaże. Z Legnicy kierujemy się drogą nr 3 na Jelenią Górę przez Jawor. Drogą tą dojeżdżamy do Bolkowa gdzie skręcamy na Kamienną Górę i dalej jedziemy drogą nr 5. W Kamiennej Górze zjeżdżamy na drogę klasy gminnej kierując się na Krzeszów, Mieroszów. Kiedy miniemy Krzeszów powinniśmy uważnie śledzić kolejne wioski gdyż do celu naszej podróży zostało już tylko 10 km. Mijamy kolejno Krzeszówek, Gorzeszów i Kochanów. Na końcu tej ostatniej wsi wjeżdżamy w granice Gminy Mieroszów. Na szczycie długiego podjazdu wita nas wieś Różana. Na samym jej początku skręcamy w prawo kierując się do wsi Łączna. Zoo Łączna leży około 250 metrów od wiaty przystankowej, po lewej stronie szosy. Rozpoznają ją Państwo po charakterystycznym szyldzie wiszącym u bramy gospodarstwa i parkingiem usytuowanym na łuku drogi. Trasa przejazdu z Legnicy do Łącznej w Gminie Mieroszów to nieco ponad 80 km.

Od Jeleniej Góry

Dojazd od strony Jeleniej Góry przez Kowary, Kamienną Górę, Krzeszów

Jadąc do Zoo Łączna od strony Jeleniej Góry powinniśmy skierować się drogą nr 367 przez Mysłakowice, Kowary, Przełęcz Kowarską do Kamiennej Góry. Warto podkreślić, że jest to szczególnie atrakcyjna droga prowadząca przez Kotlinę Jeleniogórską z widokiem na Karkonosze oraz Rudawy Janowickie. Należy wyraźnie zaznaczyć, że w sezonie zimowym droga ta jest często nieprzejezdna lub przejezdna wyłącznie z łańcuchami. W Kamiennej Górze zjeżdżamy na drogę klasy gminnej kierując się na Krzeszów, Mieroszów. Kiedy miniemy Krzeszów powinniśmy uważnie śledzić kolejne wioski gdyż do celu naszej podróży zostało już tylko 10 km. Mijamy kolejno Krzeszówek, Gorzeszów i Kochanów. Na końcu tej ostatniej wsi wjeżdżamy w granice Gminy Mieroszów. Na szczycie długiego podjazdu wita nas wieś Różana. Na samym jej początku skręcamy w prawo kierując się do wsi Łączna. Zoo Łączna leży około 250 metrów od wiaty przystankowej, po lewej stronie szosy. Rozpoznają ją Państwo po charakterystycznym szyldzie wiszącym u bramy gospodarstwa i parkingu usytuowanym na łuku drogi. Trasa przejazdu z Jeleniej Góry do Łącznej w Gminie Mieroszów to około 60 km.

Od Opola

Dojazd od strony Opola przez Nysę, Złoty Stok, Kłodzko, Nową Rudę, Głuszycę

Od strony Opola do Zoo w Łącznej można dojechać na kilka sposobów jednak najkrótsza, a zarazem najbardziej urokliwa wydaje się trasa przez Nysę, Otmuchów, Złoty Stok, Kłodzko i Nową Rudę. Z Opola wyjeżdżamy drogą nr 94 na Brzeg i kilka kilometrów za Opolem skręcamy na drogę nr 46 do Nysy. Od Nysy, tą samą drogą przez Otmuchów, Paczków, Złoty Stok dojeżdżamy do Kłodzka. Z Kłodzka drogą nr 381 wyjeżdżamy w stronę Wałbrzycha. Jeżeli posiadamy wszystkie dokumenty umożliwiające na przekroczenie granicy Polski i Czech możemy skorzystać ze skrótu przez Tłumaczów, Bromov, Golińsk, Mieroszów. W tym celu kilka kilometrów za Kłodzkiem skręcamy w lewo na drogę nr 386 na Przejście Graniczne w Tłumaczowie. Mijając Ścinawkę Średnią skręcamy na drogę nr 387 przez cały czas kierując się na przejście graniczne. Po przekroczeniu granicy drogą nr 302 dojeżdżamy do Bromova, a następnie kierujemy się na Mezimesti. W Mezimesti skręcamy na Przejście Graniczne Golińsk – Starostin i przekraczając granicę dojeżdżamy do Mieroszowa. Jeżeli jednak z jakiś powodów nie możemy skorzystać z tego skrótu – nie zbaczamy z drogi nr 381. Drogą tą przez Nową Rudę dojeżdżamy do Głuszycy, gdzie tuż przed stacją paliw skręcamy w lewo na Unisław Śląski, Mieroszów. Krętą, górską drogą wspinamy się aż do Rybnicy Leśnej, a następnie jadąc prosto dojeżdżamy do Unisławia Śląskiego. W Unisławiu Śląskim skręcamy w lewo na drogę nr 35, którą przez Kowalową dojeżdżamy do Mieroszowa. Miasto mijamy kierując się przez cały czas na Kamienną Górę lub Krzeszów. Zaraz za Mieroszowem dojeżdżamy do wsi Różana, na jej szczycie droga główna skręca w prawo, a my jadąc prosto dojeżdżamy do wsi Łączna. Zoo Łączna leży około 250 metrów od wiaty przystankowej, po lewej stronie szosy. Rozpoznają ją Państwo po charakterystycznym szyldzie wiszącym u bramy gospodarstwa. Trasa przejazdu z Wrocławia do Łącznej w Gminie Mieroszów to około 150 km.